Vieglatlētikas pamatus apguvis ģimnāzijas mācību laikā sporta biedrībā “Unions”, kad viņam vislabāk padevies sprints un barjerskrējiens.
No 1923. līdz 1925. gadam studēja LU Ķīmijas fakultātē, pēc tam uzsāka studijas Medicīnas fakultātē, kuru absolvēja 1931. gadā.
G. Jekals bija gara auguma, fiziski spēcīgs un vispusīgs vieglatlēts. Piedalījies I Baltijas akadēmiskajās sacensībās Tartu (Igaunija), palīdzot izcīnīt 2. vietu komandu vērtējumā. 1924. gadā VIII olimpiskajās spēlēs Parīzē (Francija) 14. vieta desmitcīņā.
Bijis 20-kārtējais Latvijas čempions dažādās vieglatlētikas disciplīnās.
Pēc aktīvo sporta gaitu beigšanas viņš veiksmīgi uzsāka ārsta praksi. Otrā pasaules kara laikā tika mobilizēts vācu armijā, bet pēc kara nonāca ASV, kur strādāja klīnikā, aizstāvēja doktora disertāciju, kā arī aktīvi iesaistījās Latvijas vieglatlētikas vēstures izpētē.
⬅LU sporta pasniedzējs, treneris. Strādāja kā vecākais treneris augstlēkšanā un daudzcīņā, sagatavoja sporta meistarus, valsts čempionus un rekordistus.
1996. gadā ieguva bioloģijas doktora grādu par disertāciju “Kaulu asinsvadu reakcija uz fizisku slodzi cilvēkiem ar dažādu trenētības pakāpi”. Piedalījās semināru vadīšanā, referēja 26 konferencēs Latvijā un ārzemēs, ir arī vairāku zinātnisko publikāciju (“LU studentu veselības stāvokļa un fizisko īpašību attīstības līmeņa izpēte un analīze”, “Vieglatlētikas apmācības metodika” u.c.) un mācību grāmatu autors (“Pirmie soļi vieglatlētikā” (1. un 2. daļa) u.c.).
V. Bernhards izstrādāja mācību programmas bakalaura studijām, rekomendācijas un metodiskos darbus par sporta meistarības paaugstināšanas īpatnībām augstskolā un mācību nodarbību kvalitātes uzlabošanas iespējām. Pētīja treniņu metodikas un piedalījies zinātniskajās komisijās, kā arī bija biedrības “Universitātes Sports” viceprezidents un valdes loceklis.
V. Bernhardam, vadot LVU vieglatlētikas metodisko apvienību, LVU vieglatlēti kļuva par vadošajiem Latvijā.
Dr. biol. docents Vilis Bernhards strādāja LU no 1963. līdz 2004. gadam.
⬅Latvijas rekordists 110 m/b (13,08 s).
19. Eiropas čempionātā vieglatlētikā Gēteborgā (Zviedrija) 2006. gadā 1. vieta, 18. Eiropas čempionātā vieglatlētikā Minhenē (Vācija) 2002. gadā - 2. vieta, XXVIII olimpiskajās spēlēs Atēnās (Grieķija) 2004. gadā - 5. vieta.
Iegūts profesionālās augstākās izglītības bakalaura grāds (Veselības mācības un sporta skolotājs) Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē (2009).
⬅XXIII Universiādē Izmirā (Turcija) 2005. gadā 1. vieta, XXIV Universiādē Bangkokā (Taizeme) 2007. gadā 3. vieta, XXV Universiādē Belgradā (Serbija) 2009. gadā 1. vieta, XXIX olimpiskajās spēlēs Pekinā (Ķīna) 2008. gadā 2. vieta.
2006. gadā ieguva otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības grādu (Veselības mācības un sporta skolotājs) un 2009. gadā - maģistra grādu (Izglītības zinātnes) Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātē.
⬅Latvijas rekordiste septiņcīņā pieaugušajiem, junioriem un jauniešiem, pieccīņā. 21. Eiropas čempionātā vieglatlētikā Helsinkos (Somija) 2012. gadā 2. vieta, 15. Pasaules čempionātā vieglatlētikā Pekinā (Ķīna) 2015. gadā 3. vieta, XXVII Universiādē Kazaņā (Krievija) 2013. gadā 1. vieta.
2015. gadā ieguvusi “Latvijas gada balvu sportā” kā gada labākā sportiste un “Gada balvu vieglatlētikā” kā labākā vieglatlēte.
2015. gadā ieguva profesionālās augstākās izglītības bakalaura grādu (sporta skolotājs) LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē.
⬅